Drukuj
Kategoria: Tester Czekolady
Odsłony: 89

Idealnym zajęciem dla wszystkich osób które lubią jeść czekoladę będzie stanowisko testera czekolady. Tester zajmuje się smakowaniem smakołyków obecnych w sprzedaży oraz produktów, które dopiero wejdą na rynek.

Kwalifikacje Testera Czekolady

Na stanowisko testera czekolady nie jest wymagane profesjonalne doświadczenie oraz wyższe wykształcenie. Istotne jest zamiłowanie do słodyczy. Mile widziana będzie również szczerość w wydawaniu opinii o danym produkcie. 

Wiarygodne uwagi pozwalają przedsiębiorstwom wprowadzać zmiany w recepturach i tworzyć słodycze, które podbiją nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wrażliwy i czuły zmysł organoleptyczny pomoże dokładnie opisać smak testowanej czekolady.

Umiejętności testera czekolady

Od kandydatów na stanowisko testera słodyczy wymaga się głównie:

 

 

 

 

 

 

 

Jak Wygląda Praca Testera Czekolady?

Tester słodyczy nie pracuje w pełnym wymiarze godzin. Zwykle jest to od 3 do 5 godzin dziennie. Osoba testująca słodycze nie tylko smakuje, ale również opisuje wrażenia organoleptyczne i tworzy raporty o danych artykułach.

Spożywanie smakołyków odbywa się w specjalnej kabinie sensorycznej. Wewnątrz urządzenia żadne zbędne bodźce nie przeszkadzają testerowi. Kabina pozwala w pełni skupić się na doznanych wrażeniach organoleptycznych oraz smaku i zapachu słodyczy.

Po zasmakowaniu produktów tester opisuje dokładnie doznania smakowe. Następnie dyskutuje z pozostałymi osobami testującymi czekolady czy ciastka. Opinie powinny być szczere i wiarygodne.

Dzięki pracy testerów producenci słodyczy są w stanie opracować nowe produkty lub smaki artykułów już obecnych w sprzedaży.

Wady i zalety słodkiej profesji

Każdy wielbiciel słodkich przekąsek pokocha pracę jako tester słodyczy. Jako pierwszy będziesz mógł poznać nowe produkty oraz uczestniczyć w tworzeniu idealnych w smaku słodyczy.

   

Są też ciemne strony profesji. Spożywanie artykułów o wysokiej zawartości cukru zwiększa ryzyko pojawienia się próchnicy oraz problemów z zębami. Tester słodyczy jest również narażony na otyłość i nadwagę. Należy zwrócić na to uwagę i zapobiegać problemom. Regularne wizyty u dentysty oraz profilaktyczne badania pozwolą zachować zdrowie. Po pracy warto uprawiać sport i sięgać po zdrową żywność.

Gdzie Aplikować o Pracę?

Swego Czasu nasz polski Wedel ogłaszał nabór na posadę testera ich produktów. Co jakiś czas firmy zajmujące się produkcją czekolady ogłasza nabór więc trzeba tylko poczekać i jak się nadarzy okazja skorzystać z niej i złożyć CV :-).